mobile_header
English Youtube Instagram Facebook
English Youtube Instagram Facebook

Kalender

2018
 
 
16. nov
- DSVF, Nordsjælland
26. okt
- Skolekoncert, Søhusskolen
18. okt
- Familiekoncert, Thisted Bibliotek
15. okt
- Scleroseforeningen, Djurs
13. okt
- Familiekoncert, Bio Bernhard, Præstø
1.- 5. okt
- 11 skolekoncerter, Århus og Samsø
27. sep
- Børnehavekoncert, Nyborg
21. sep
- Kulturaften 2018, Skanderborg Kulturhus
17. - 21. sep
- 11 skolekoncerter, Sønderjylland og Sjælland
15. sep
- Familiekoncert, Kulturfabrikken, Nykøbing Falster
14. sep
- Bæredygtighedsfestival, Aalborg
24. aug
- Byens Børn på Eventyr, HCA Festivals, Odense
19. aug
- Kejserens Nye Karneval, HCA Festivals, Odense
28. juli
- Byfest, Ferritslev
25. juli
- Langelandsfestival
25. - 29. juni
- Workshops og optrædener, Berlin, Tyskland
24. maj
- Personalemøde, Fønix, Odense
3. marts
- Bowl 'n' Fun, Svendborg
2. marts
- Dansk Retursystem, Løsning
1. marts
- Dansk Retursystem, Hedehusene
25. feb
- Familiekoncert, Hvalsø Kulturhus, Lejre
25. feb
- Familiekoncert, Grønnegades Kaserne, Næstved
19. - 23. feb
- 9 skolekoncerter, Falster
5. - 9. feb
- 10 skolekoncerter, Juelsminde og Rødekro
28. jan
- Familiekoncert, Kulturhuset Fredensborg Gamle Biograf
25. - 26. jan
- 5 skolekoncerter, Skanderborg og Brande
 
2017
 
 
2. dec
- Julefrokost, Fjelsted Skov Kro, Vejle
30. nov
- Workshop, Musikskolen 1748, Odense
10. nov
- Skolekoncert, Kolind
5. nov
- FOA konference, Vingsted Hotel- & KonferenceCenter
2. - 3. nov
- 4 skolekoncerter, Randers og Ry
29. okt
- Familiekoncert, Lyngby-Taarbæk Bibliotekerne, Kgs. Lyngby
28. okt
- Familiekoncert, Toldkammeret, Helsingør
23. - 27. okt
- 10 skolekoncerter, Sjælland
22. okt
- Familiekoncert, Gimle, Roskilde
18. okt
- Familiekoncert, Nicolai for børn, Kolding
7. okt
- Familiekoncert, Ringe Bibliotek, Ringe
30. sep
- Familiekoncert, Sæbygaardskolen, Sæby
11. - 15. sep
- 9 skolekoncerter, Bornholm og Nordsjælland
9. sep
- Bæredygtighedsfestival, Aalborg
1. sep
- Open By Night, Skjern
30. - 31. aug
- 4 skolekoncerter, Musikprofilskoler, Herning Kommune
27. aug
- Familiekoncert, Klaverfabrikken, Hillerød
25. aug
- Byens børn på eventyr, Kongens Have, Odense
20. aug
- Kejserens Nye Karneval, HCA Festivals, Sambaoptog gennem Odense
17. aug
- Åbningsshow, Blomsterfestivalen, Odense
15. jul
- Aktivitetsdag, Flensborg, Tyskland
9. jul
- Odden Sætter Sejl, Sjællands Odde
17. jun
- Arbejdsgiverne, Odeon, Odense
1. jun
- PIO Ungedage, Magasinet, Odense
31. maj
- PIO Ungedage, Magasinet, Odense
24. - 28. april
- 10 skolekoncerter, Sjælland
6. april
- Workshop og koncert, Rynkevangskolen, Kalundborg
1. april
- Familiekoncert, Stars, Vordingborg
6. - 10. marts
- 10 skolekoncerter, Nordsjælland
26. feb
- Familiekoncert, Skive Musikskole, Skive
20. jan
- Workshop m. 1500 mellemtrinselever, Skive
15. jan
- Familiekoncert, Musisk Skole, Kalundborg
9. jan
- Børnehavekoncert, Odense
 
2016
 
 
13. - 16. dec
- 11 skolekoncerter, LMS's julegavetourné
9. dec
- Jernbaneverket, Specktrum, Oslo, Norge
17. nov
- 2 skolekoncerter, Sydslesvig, Tyskland
14. - 15. nov
- 5 skolekoncerter, Assens Kommune
13. nov
- FOA konference, Vingsted Hotel- & KonferenceCenter
12. nov
- Natteravnene Landsmøde, Hotel Nyborg Strand, Nyborg
7. nov
- 1 skolekoncert, Jammerbugt Kommune
24. - 28. okt
- 9 skolekoncerter, Vejle, Middelfart og Sønderjylland
3. - 7. okt
- 10 skolekoncerter, Sønder- og Nordjylland
30. sep
- Familiekoncert, Nygadehuset, Aabenraa
29. sep
- Workshop for folkeskolelærere, Skive Kommune
24. sep
- Waldemarsbo Efterskole, Faxe Ladeplads
19. - 23. sep
- 11 skolekoncerter, Fyn, Midt- og Sønderjylland
18. sep
- Workshop og koncert for hele familien, Elværket Åbyhøj, Århus
16. sep
- Innovationskonkurrence, Magasinet, Odense
27. aug
- L'easy, Odense
27. aug
- HCA Festivals, Odense
26. aug
- Byens børn på eventyr, Kongens Have, Odense
26. aug
- HCA Festivals, Odense
25. aug
- 2 koncerter, Aalborg Zoo, Aalborg Ser Rødt
24. aug
- 2 koncerter, Aalborg Zoo, Aalborg Ser Rødt
23. aug
- HCA Festivals, Odense
2. juli
- Blomberg Børnefestival, Anlægget, Ærøskøbing
1. juli
- "Nørd Livet" - Dream Out Loud, Farvergården, Odense
29. juni
- Go' Morgen Danmark, TV2 i Tivoli, København
27. juni
- Muskelsvindfondens Sommerlejr, Musholm Bugt Feriecenter, Korsør
25. juni
- Familiekoncert, Torvet, Nr. Snede
17. juni
- Stomp-karavane, Bæredygtig Bazar, Odense bibliotek
10. juni
- Hedensted Spildevand, Daugård
26. maj
- Børne Kultur Festival v. Rønnebæksholm Musisk Naturbase, Næstved
21. maj
- Stafet For Livet, Dyrskuepladsen, Odense
10. maj
- Arrangørevent for Trekantområdets Festuge 2016, Det Bruunske Pakhus, Fredericia
7. maj
- DSVF, Danhostel Kalundborg
6. maj
- Nordisk Forældre Konference, Helsingør
25. - 28. april
- 9 skolekoncerter, Holbæk og Næstved
21. - 22. april
- 2 shows v. indvielsen af containerterminal, Oslo
11. - 15. april
- 10 skolekoncerter, Horsens og Brædstrup
10. april
- Fyns Gymnastik Bombardement, Sparekassen Fyn Arena, Odense
3. april
- Familiekoncert, Nicolai for Børn, Kolding
2. april
- DGI AFTEREP Gymnastikstævne, Ribe Fritidscenter og Svømmebad, Ribe
2. april
- 2 forestillinger v. H.C. Andersen Børnefødselsdagsfest, Odense Koncerthus, Odense
15. marts
- Workshop, Hjallesehallen, Odense
9. marts
- CSU Egedammen, Hillerød
7. - 8. marts
- 4 skolekoncerter, Viften, Rødovre
6. marts
- Efterskolernes Årsmøde, Hotel Nyborg Strand, Nyborg
1. marts
- Udviklingskonference 2016, Hotel Fåborg Fjord, Fåborg
29. feb - 4. marts
-11 skolekoncerter, København, Roskilde og Grindsted
21. feb
- Familiekoncert, Taastrup Teater, Taastrup
15. feb
- Familiekoncert, Holstebro Bibliotek, Holstebro
13. feb
- Familiekoncert, Skanderborg Kulturhus, Skanderborg
6. feb
- Ungecampen 2016, Skovlund Efterskole, Ansager
6. feb
- Åben Workshop, Jyllinge Bibliotek, Roskilde
24. jan
- Familiekoncert, Gedved Kultur- og Medborgerhus, Gedved
23. jan
- Familiekoncert, Kulturfabrikken, Nykøbing Falster
16. jan
- City Odense, Odense Koncerthus
 
2015  
 
14. dec
- 2 skolekoncerter, Aalborg
13. dec
- Spar Nord Fritid, Aalborg Kongres- og Kulturcenter
9. dec
- Vejstrup Efterskole, Vejstrup
20. nov
- Kulturstyrelsens URKRAFT-konference, Klaverfabrikken, Hillerød
13. nov
- Odense Kommune, Hotel Nyborg Strand, Nyborg
28. - 30. okt
- 5 skolekoncerter, Holte, Mern og Vordingborg
27. okt
- 2 koncerter v. Musik i Tide Festival, Billund Idrætscenter, Billund
26. okt
- 2 koncerter v. Musik i Tide Festival, Sdr. Omme Idrætscenter, Billund
25. okt
- Workshop v. FOA konference, Vingsted Hotel- & KonferenceCenter
8. okt
- Sindets Dag, PIO Psyk-Info Odense, Odenses gågader
7. okt
- Støttecentret Ådalen, Nyborg
26. sep
- Toner på Tværs, Simon Peters Kirke, Kolding
21. - 25. sep
- 10 skolekoncerter, Aalborg, Skive, Struer og Thyborøn
17. sep
- Familiekoncert, Stoholm Bibliotek, Stoholm
16. - 17. sep
- 4 skolekoncerter, Viborg og Karup
15. sep
- Kickstart Konference, Vingsted Hotel- & KonferenceCenter
14. sep
- 2 skolekoncerter, Viften, Rødovre
13. sep
- Familiekoncert, Gimle for Børn, Roskilde
29. aug
- Gang i Gaden inkl. koncert ifm. Høstfest, Taastrup
28. aug
- Gang i Gaden ifm. Kulturnat, Fredericia
28. aug
- Gang i Gaden ifm. Kulturnat, Middelfart
26. aug
- Hjalleseskolen, Odense
24. aug
- Åbningsshow til OFF15 - Odense Film Festival, Magasinet, Odense
23. aug
- Champagne Brunch for sponsorer, Spejlteltet, Odense
21. aug
- Byens børn på eventyr, Kongens Have, Odense
16. - 23. aug
- 8 Stomp-karavane optog i gågaden, HCA Festivals, Odense
16. aug
- Odense Blomsterfival, Flakhaven, Odense
16. aug
- Åbningsshow til HCA Festivals, Odense Koncerthus, Odense
7. juli
- Allinge Jazz Festival, Domen, Bornholm
4. juni
- SFO Festival, Skt. Klemensskolen, Odense
22. maj
- Stomp-event Teambuilding, Syddansk Universitet, Odense
21. maj
- Børne Kultur Festival v. Musisk Naturbase, Næstved
18. maj
- Stomp-event Teambuilding, Nordfyns Kommune, Søndersø
27. - 29. april
- 7 skolekoncerter, Roskilde og København
25. april
- Kobæk Strand Konferencecenter, Skælskør
24. april
- 2 skolekoncerter, København
13. - 17. april
- 10 skolekoncerter, København og Bornholm
23. - 27. marts
- 11 skolekoncerter, Nordsjælland og Lolland-Falster
22. marts
- Familiekoncert, Nicolai for børn, Kolding
9. - 13. marts
- 12 skolekoncerter, Nord- og Sønderjylland
6. marts
- Workshop for hele Felsted Centralskole, Aabenraa
17. feb
- Urkraft 2015, Aalborg Kongres- & KulturCenter
13. feb
- Koncert ifm. Børnenes MGP 2015, Nordkraft, Aalborg
12. feb
- Thisted Bibliotek, Thisted
10. feb
- Teater Zebu, København S
29. jan
- Offentliggørelse af navnet på "Byens Bro", Odense
 
2014  
 
 
16. dec
- Sample Event for Arla, Gådaden, Aarhus
15. dec
- Sample Event for Arla, Gågaden, Odense
12. dec
- Sample Event for Arla, Strøget, København
5. dec
- Ista Danmark, Hotel Nimb, København
3. dec
- Skolekoncert, Sydslesvig
1. dec
- Reklamefilm produktion, PostDanmarks pakkecentral, Brøndby
22. nov
- Sundskolen, Faaborg
17. nov
- 2 skolekoncert, Holte
16. nov
- Dansekapellet, København NV, Køb billetter til koncerten HER.
15. nov
- Kamæleon Festival, Horsens, foran Det Gamle Rådhus ved Kuben
30. okt
- KulturCrew Kursusdag, Teatret Møllen, Haderslev
29. okt
- Ringsted Kongrescenter, Ringsted
27. okt
- Ebberup Skole, Ebberup
26. okt
- Skive Musikskole, Skive
20. - 24. okt
- 13 skolekoncerter, Århus og Thisted
18. okt
- Asylcenter Holmegaard, Humble, Langeland
18. okt
- Workshop v. BørneKulturFestival Langeland, Rudkøbing
15. okt
- Musikhuzet kl. 14:00, Rønne
15. okt
- Bornholm Handicap Festival, Muzikhuset kl. 11:30, Rønne
15. okt
- Surprisekoncert, BornholmerFærgen, Ystad-Rønne
6. - 11. okt
- 10 skolekoncerter, Roskilde og Holte
5. okt
- Showcase v. kulturstyrelsen, København
3. okt
- Skolekoncert, Odder
28. sep
- Beboerhuset Værebro Park, Bagsværd
26. sep
- 2 koncerter, Koncertsalen Alsion, Sønderborg
15. - 19. sep
- 13 skolekoncerter, Vejle, Hobro og Sønderborg
13. sep
- Affaldets dag, Holbæk
30. juli
- Sommerlejren Luftballonen, Glamsbjerg
16. juli
- Workshop, Den Fynske Landsby, Odense
6. juli
- ASF 20-års jubilæumsfest, Schleswig
25.maj
- Friluftsmødet (Det Danske Mindretal), Schleswig
7. maj
- Onsild Idrætsefterskole, Onsild
5-6. maj
- 5 skolekoncerter, Hobro og København
28. april - 2. maj
- 10 skolekoncerter, Mors området, Nordjylland
24. april
- Workshop, Flash Mob m. 150 deltagere, Aabenraa
7. - 11. april
- 11 skolekoncerter, Kalundborg og Skanderborg
4. april
- Skolekoncert, Lumby
30. marts
- FOA landsmøde, Comwell Middelfart
24. - 28. marts
- 10 skolekoncerter, Sjælland og Bornholm
20. marts
- Kickstart SSP konference , Vingsted Hotel og Konferencecenter
8. marts
- Stars, Vordingborg
2. marts
- Musisk Skole, Kalundborg
16. feb
- Naturama, Svendborg
13. feb
- Dobbeltkoncert på Filstedvejens Skole, Aalborg
9. feb
- Fritidsklubben Hjallerup, Aalborg
8. feb
- Skanderborg Kulturhus, Skanderborg
31. jan
- Mulernes Legatskole, Odense
26. jan
- Klaverfabrikken, Hillerød
 
 
2013
 
 
 
10. nov
- Sdr. Nærå Valgmenighedskirke, Årslev
9. nov
- Horsens Bibliotek, Horsens
4. - 5. nov
- 4 skolekoncerter, Sjælland
3. nov
- Dansekapellet, København
29. - 31. okt
- Showcase: "Marked for Musikk", Sliperiet, Larvik
27. okt
- Musikstalden, Næstved
26. okt
- Toldkammeret, Helsingør
21. - 24. okt
- 10 skolekoncerter, Fyn
17. okt
- Kulturhuzet, Rønne
7. - 8. okt
- 4 skolekoncerter, Musik i Tide Festival, Næstved
29. sept - 4. okt
- 12 skolekoncerter, Sønderjylland
28. sept
- Støttekoncert for ofrene i Syrien, Simon Peters Kirke, Kolding
27. sept
- Late Night i City, Esbjerg
27. sept
- Tinglev Bibliotek, Aabenraa
27. sept
- NygadeHuset, Aabenraa
15. - 18. sept
- 8 skolekoncerter, Århus
10. sept
- 2 skolekoncerter, Kulturværftet, Lolland
31. aug
- Asfalt Tour, Grindsted
31. aug
- BørneKulturMesse, Ålborg
30. aug
- Asfalt Tour, Vejle
30. aug
- Asfalt Tour, Vejen
30. aug
- Asfalt Tour, Fredericia
30. aug
- Asfalt Tour, Middelfart
28. aug
- Åbning af Munke Mose Park, Odense
23. aug
- Børnekoncert, Børnehuset Nicolai, Kolding
23. aug
- Kulturnat, Kolding
20. aug
- Åbning af Supercykelsti, Odense Idrætshal
13. juli
- "Tour'en på tour", Assens
8. juni
- Børnefestival og åben workshop, Slagelse
30. maj
- 2 børnekoncerter, Musikstalden, Næstved
24. maj
- Orifarm Sommerfest, Hotel Nyborg Strand
13. maj
- HeartBeat Flashmob og koncert, Korinth, Faaborg- midtfyn
3. maj
- Mærk Næstved Danser, Næstved
16. april
- 2 skolekoncerter, Lolland
12. april
- Skolekoncert, Falster
6. april
- Landssammenslutning af Handelselever, Middelfart
22. marts
- Skolekoncert, Nr Asmindrup
7. marts
- Store Praktikdag, FOA, Næstved
16. feb
- Koncert og åben workshop, Fængslet, Horsens
 
 
2012
 
 
 
6. dec
- Skolekoncert, Al Quds skole, København
16 - 19. nov
- 6 skolekoncerter på Sjælland
12 - 16. nov
- 10 skolekoncerter i Nordjylland og København
10. nov
- Spoken Word Festival, Magasinet Odense
5 - 7. nov
- 6 skolekoncerter i Sydsjælland
4. nov
- LMS Kamæleon familie koncert Showcase, Naturama Svendborg
3. nov
- 3F Ungdoms Landsmøde, Næstved
29 okt. - 2. nov
- 10 skolekoncerter i Nordjylland
11. okt
- LMS Musik i Tide Showcase, Århus
8 - 10. okt
- 7 skolekoncerter i Midtjylland
27.sept
- Pio - Psykiatri Odense "En af os" Amfiscenen og Magasinet, Odense C
12. maj
- En af os - psykiatrien rykker ud, Amfiscenen Odense C
1. maj
- "Rød 1. maj" i Munkemose, Odense C
19. april
- FOA Generalforsamling, Odense C
24. marts
- Tommerup Gymnastikforenings gymnastikafslutningsfest, Tommerup
18. marts
- FOA Ungdoms Landsmøde, Middelfart
7. marts
- Store Paktikdag på Social og Sundhedsskolen, Esbjerg
27. jan
- Skills Stafet for 9. klasser i praktiske opgaver, Arena Fyn
26. jan
- Dm i Skills, Arena Fyn
 
 
2011
 
 
 
25. okt
- Shape modeshow, "Industrien" i Aarup.
10. okt
- Opvarmning for Blues Brothers Souvenir Show, Musikhuset Posten i Odense.
10. okt
- Optræden i forbindelse med sindets dag, Rådhuspladsen i Odense.
29. sept
- Skoleworkshop i Vordingborg
3. sept
- Ecco Walkathon Odense, opvarmning for Julie Berthelsen
4. juni
- Foodfight, velgørenhedsarrangement for Børnecancerfonden, Odense
27. maj
- Kul'tur 2011, Taastrup byfest
1. april
- Kolding ungdomsskole Diskotek
27. marts
- FGIF gymnatikopvisning, Fraugde
25. marts
- U Fest 2011, Tønder kulturhus
19. marts
- Åbningen af ReMida udstillingen "prikker", Randers kulturhus
27. januar
- Dm i Skills, Arena Fyn
27. januar
- Kansas modeshow, Odense Congress Center

 

2010  
   
11. dec
- Dm i Teatersport, Magasinet Odense
6. okt
- Indvielse af ReMida Odense
13. juli
- Visit Odense, sommerstomp
9. juli
- Visit Odense, sommerstomp
24. juni
- Hjallese skolens dimissionsfest, Odense
11. juni
- Firmafest, First Hotel Grand, Odense
12. maj
- Indvielse af Gråbrødre plads, Odense
9. maj
- Åens dag, Odense
28. april
- Odense Havnekultur festival
11. april
- Gymnastikstævne, Højbyhallen